Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Dugotrajno curenje iz nosica

Lenaneva

Postovani!
Moja djevojcica ima 14 mj.
U rujnu je pocelo curenje nosica koje se u pocetku kompliciralo i u tri navrata dovelo do upale uha i antibiotske terapije. Zadnji put je pila antibiotik zbog upale uha na kraju 12 mj. Od tada je ona dobro,lijepo jede,mirno spava,nema temperaturu i veselo je dijete,ali joj nosic i dalje konstantno curi,a sekret se krece od prozirne do zelene boje. Nosic redovito cistim fizioloskom otopinom. Da li je potrebno napraviti bris nosa obzirom da ne dolazi do komplikacija? Koje kapi eventualno mozemo primjeniti obzirom na njenu dob?
L.p.
Mama Ines

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Obzirom na navedeno ne dolazi u obzir antibiotska terapija, pa prema tome ne treba raditi bris. Nos ispirajte hipertoničnom otopinom morske vode (2,3%). Više na ou temu možete pročitati na: http://littledotapp.com/hr/2016/11/25/postizanje-prohodnosti-nosa/