Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

ekstencilin

zoka5

Poštovani g-dine doktore,
moj sin je sa 5 godina prebolio reumatsku groznicu koja mu je oštetila srčane zaliske te od onda svaka tri tjedna prima injekciju ekstencilina kao prevenciju od nove infekcije.
Sada ima 12 godina i teško podnosi te injekcije koje su vrlo bolne, a i medicinska sestra koja mu ih daje ima problema sa svakim novim davanjem jer kaže da mu je stražnjica puna čvorova i otvrdnuća od prijašnjih davanja. Molim Vas da mi odgovorite da li postoji neki manje bolan način primanja penicilina ( možda neki drugi lijek koji ima isti učinak kao i ekstencilin, a nije tako bolan ili neki lijek koji se može uzimati oralno) jer je svako novo davanje ekstencilina sve teže. Unaprijed hvala na odgovoru!

S poštovanjem

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Mišljenja sam da uzimanje antibiotika oralno (na usta) u dugom periodu nije dobro rješenje. Porazgovarajte s reumatologom ili infektologom.