Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Enkopreza

ljiljaserba

Postovani,kako nauciti dijete koje zadrzava stolicu na tutu?!Inace djevojcica ima 2god.i pije portalak dvije zlice dnevno.To traje godinu i pol dana.Kad stolica krene ona je u zgrcenom polozaju prekrizenih nogu i treba par dana da obavi nuzdu.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Povećajte dozu Portalaka na 3 žličice od 5 ml, po potrebi ako se stolica u narednih nekoliko kakanja ne razmekša povećajte još za 5. Stolica bi trebala biuti rijetka kašasta kako bi pražnjenje crijeva bilo bezbolno. Uzmite Fibravit praha (optimalna smjesa neprobavljivih vlakana) i dodajte u hranu redovito. Smanjite postotak masti u mlijeku i mliječnim proizvodima, povećajte unos maslinovog ulja. Možete uvesti i 1 dl mineralne vode s magnezijem ujutro (pustite da ishlapi, može se dodati malo voćnog sirupa ako dijete odbija vodu.