Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Ispiranje nosa spricom

morska

Poštovani,
da li je ispravno djetetu,2,5 godina, ispirati nos spricom,nagnuti ga prema naprijed i spricati prvo u jednu pa drugu nosnicu fiziološku otopinu spricom.dijagnoza je upala srednjeg uha.puno sekreta u uhu koji se teško cijedi van.Ako je to u redu možete li molim Vas pobliže opisati postupak.Inače nos čistimo hipetonicnom i fiziološkom otopinom, i pumpicom redovito. Hvala najljepša!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Najbolje je ispirati nos hipertoničnom otopinom morske vode u obliku spreja. Dijete leži na leđima, zabaci glavu unatrag i na stranu, sprejati doljnju nosnicu, možete povući sekret sistemom koji se pričvšćuje na usisivač, prilikom isisavanja dobro je zatvoriti gornju nosnicu. Postupak ponoviti na drugoj strani.

morska

Hvala najljepša!