Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

flixitide i vodene kozice

nebdanica

Poštovani dr. Jovančević,

Moj sin od 2 g i 8 mjeseci je na terapiji Flixotideom 2 X 1 potisak preko babyhalera od početka prosinca (ponavljane bronhoopstrukcije, nije dokazana alergija).

Zanima me da li zbog terapije Flixitideom postoji veća opsasnost od razvoja komplikacija vodenih kozica?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Flixotide nema sistemskog učinka, dakle nema povećanog rizika komplikacija u slučaju da oboli od vodenih kozica.