Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

glavobolja kod dvogodišnjaka

scorpio

Poštovani,
imam djevojčicu od 2g. i 2mj. koja mi se danas požalila da je boli glava. S obzirom da je cijeli dan razdražljiva što inače nije, vjerujem da je to i istina,a ne nešto što je možda čula u vrtiću. Kako ublažiti glavobolju djetetu te dobi?
Unaprijed zahvaljujem,
Srdačan pozdrav,

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Lijekovi koje dajete protiv temperature djeluju i protiv bolova - paracetamol ili ibuprofen u dozama koje ćete naći u uputama lijeka.

petrisima

poštovani!!!!
imam djevojčicu 5 i pol godina i žali se na bol između obrva više sinusi ,nikad prije nego što je prije 2 godine imala udarac u tom predjelu pri padu,bila hitna sve poslije u redu previjali koji put i ni nevidi se kazu nije bilo strašno ali nakon nekog vremena poslije toga ona se žali da je cuka i boli točno na tom mjestu i toj rupici kaže,obavili sve pretrage i mr mozga,očni psihološki pregled,krv ,mokraća eeg glave orl uglavnom sve i sve u redu,nema jake bolove da povraća i vrišti jednostavno se žali da je boli i cuka,primjetila sam da je u većini kad je neka promjena vremena pa da li je moguće da će je tako sad često kao što su nam to spomenuli jer je bio udarac u sinuse i da će je to pratiti tokom života
Unaprijed zahvalna!!!zabrinuta majka

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ne nalazim povezanost između udarca i glavobolja u predjelu sinusa. Treba napraviti ORL pregled i kontrolu neuropedijatra.