Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

gnojni pristic

vlasta

Postovani doktore, moj unuk star desetak dana ima u ustima , na nepcu gnojni pristic koji je jednom nestao i sada se ponovno pojavio. Pedrijatrica je rekla da je to uobicajena , normalna stvar. Molim vas recite mi da li postoji kakav lijek za brze saniranje tog problema jer mislim da mu smeta pri dojenju a i strah me da gnoj iz cistice nakon njenog pucanja ne proguta.
unaprijed hvala na odgovoru

Dr. Darko Richter

Nisma nikada čuo nza gnojni prištić na nepcu, mislim da toga jednostavno nema, ali mžda se radi o cisti ili maloj žlijezdi kojoj se zatvori izvodni kanal. Ne treba raditi ništa, a ako se poveća, otići do maksilofacijalnog kirurga, u Zagrebu u Novoj bolnici u Dubravi.