Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

grčevi u 8-mjesečnog djeteta

marina14

Štovani dr.Richter,
dijete staro 8 mjeseci se već 10ak dana noću budi s grčevima u stomaku i vrišti dok ne ispusti vjetrove.
Mislila sam da bi uzrok mogao biti u prehrani, pa sam mu isključila sve namirnice koje nadimaju (par dana je bio na samom mlijeku), no problem nije riješen. Od jučer mu i curi iz nosića, ali inače je dobrog općeg stanja, danju je malo razdražljiv što pripisujem vrućini i hrpi zuba koji niću.
Pošto se pojava tegoba podudara vremenski s nicanjem zuba, zanima me je li moguće da su zubi uzrok grčeva i vjetrova? Ako ne-što može biti uzrok i što nam je činiti?
Unaprijed hvala!

Darko Richter, dr. med.

Sasvim sigurno nije od zubiju, a što je, najčešće se nikada ne dozna.

marina14

Hvala Vam na brzom odgovoru!
Da li je potrebno dijete odvesti na pregled primarnom pedijatru?

Darko Richter, dr. med.

To je vaša procjena. Da sam ja roditelj, isto bih morao sam odlučiti.

marina14

Jasno. Još jednom najljepše zahvaljujem!
Puno pozdrava!