Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

inhalator

gerber

Lijepo Vas molim mišljenje o korištenju inhalacija fiziološkom otopinom preko kompresorskog ili ultrazvučnog inhalatora, u slučaju prehlade-kašlja, začepljenog nosića. Imam inhalator, imam djecu u dobi od 1,4 i 6 godina. Zdravi su, ali tu i tamo bude koja povremena "balavica". Dobila sam skriptu sa Adivinog predavanja (koje nikada neću prežaliti što sam propustila-nitko mi nije javio da ćete Vi biti predavač sad , i vidim u njoj natuknicu NE inhalacije fiziološkom bez konzultacije sa liječnikom). Hvala Vam i srdačan pozdrav!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Preporučam kompresorski inhalator, i ne nalazim posebnog razloga zašto se ne bi bez konzultacije s liječnikom moglo inhalirati fziološku otopinu (ja sam o drugim temama predavao). Ultrazvučni inhalator teže podnosi dodavanje nekih lijekova - lako se začepljuje ultrazvučna sonda).

gerber

Zahvaljujem! Bit će da je greška onoga tko je sastavljao natuknice u skriptu happy