Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

istegnuće ligamenta???

Andrea

Djevojčica (21 mjesec) nakon (naizgled) bezazlenoga pada žali se na bolove u desnoj nozi (pokazuje naizmjence koljeno i gležanj).
Nakon pregleda (u Klaićevoj bolnici) kirurginja dijagnosticira "najvjerojatnije" blago istegnuće ligamenata
(napravljen rtg desne noge od koljena naniže) i propisuje terapiju mirovanja 4-6 dana.
U međuvremenu je prošlo osam dana i djevojčica vidljivo šepa i žali se na bolove, nemirna je, plačljiva i razdražljiva.
Sutra ujutro imamo zakazan pregled kod ortopeda, ali molim savjet nekoga tko je imao slično iskustvo, ili još bolje ortopeda - jednostavno ne znam koja pitanja postaviti ortopedici, trebam li tzražiti MR, trebam li zahtijevati imobilizaciju noge...?

zahvalna mama

Dr. Darko Richter

Stvarno ne znam što vam reći: vi pitate liječnika, što da vi pitate drugog liječnika, koji je od nas oboje kompetentniji da vam riješi problem. Ja stalno tvrdim, dok se posjete liječniku ne počnu naplaćivati na licu mjesta, isto kao kruh ili detergent u Mercatone-u, nema ni milimetra napretka u našoj medicini, koju, vjerovali vi li ne, čine koliko liječnici, toliko i pacijenti. Pa bi onda pacijentima bilo jasno koliko što košta, i mogli bi za svoje novce tražiti određenu uslugu, odnosno mijenjati liječnike za više ili manje novaca, i sve posve legalno, kao što mijenjamo advokate, ispovjednike, dućane, stanove, škole, itd.f Ovako mi izgleda da nitko nikomu ne vjeruje.