Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

konstantno povišeni limfociti

Elena13

Poštovani,

molim Vas za pojašnjenje. Moja djevojčica ima 6 mjeseci, prije mjesec dana je imala crijevnu virozu koja koja je trajala punih 7 dana, popračenu temperaturom. Sada je konstantno znojna i ima temperaturu oko 37.8 mjereno u guzi, to traje već 2 tjedna Ta temperatura varira tikom dana od 36,8 do 37,9 svaki dan. Prije par dana je imala temperaturu 38,5 pa smo posjetili pedijatricu koja je rekla da je vjerojatno neka viroza. Analiza krvi je pokazala povišene limfocite+monocite 77%, sve ostalo je s njom u redu. To nebi bilo zabrinjavajuće da do sada nismo 5 puta vadili krv i svaki puta ista krvna slika limfociti su uvijek povišeni a ona je zdrava??

Molim Vas za neku informaciju o tom stanju, to mi je prvo dijete pa nisam sigurna kako se postaviti i što s time učiniti..

Unaprijed hvala

Zabrinuta mama

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

U dojenačkoj dobi je ovaj postotak limfocita normalan, vrijednosti normala koje najčešće imate u nalazima se odnose na odrasle.

Elena13

Puno vam hvala na odgovoru.
No mene i dalje brine njena temperatura to sad već jako dugo traje i tokom dana mjerena u guzi varira od 36,5 do 38 . Da li je to normalno? Beba je inace super napreduje i jako je veselo dijete.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

I to je normalno...