Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Korištenje kreme sa kortikosteroidima i dojenje

sejlana

Poštovani,

imam djevojčicu od 3 mjeseca koju dojim. Imam psorijazu koja mi se u toku trudnoće skoro potpuno povukla, ali nakon poroda se vratila i širi se. Locirana je na laktovima, koljenima i potkoljenicama. Uvijek mi je pomagala krema koju mi naprave u apoteci slijedećeg sastava:
-Acidi salicylici 5,0
-Ung. Beloderm 30,0
-Ung. Ichtyoli 10% 6,0
-Vaselini ad 100,0

Zanima me, po Vašem mišljenju, da li bih mogla koristiti ovu kremu jednom dnevno na tim oboljelim površinama, odnosno da li može škoditi bebi koju dojim.

HVALA!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ako je koristite do desetak dana tada ne bi trebalo biti problema...