Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Krvarenje iz mjesta uboda bcg cjepiva

uncutica

Postovani,

dijete od 10 mjeseci primilo je bcg cjepivo s mjesec dana. Nakon toga prosao je sve one standardne faze "razvoja" rane, od crvene izbocine pa njenog otvrdnjavanja, gnojenja, par puta ispadanja krastice ispod koje ostane rupica i onda se ponovno stvori krastica koja se opet nakon nekog vremena ugnoji i tako nekoliko puta... Isto se sve dogadjalo i kod prethodnih dvoje djece i to sam smatrala normalnim. Medjutim, njemu je sada upravo, s punih 10 mjeseci, ta krastica ponovno ispala, a iz rane doslovno tece gusta tamnocrvena krv... Ne znam je li to normalno ili bih se ipak trebala obratiti pedijatru na pregled? I trebam li tu krv zaustavljati i ako da, na koji nacin jer nam je pedijatar naglasio kad se gnoji i sl. da se nikako nicim ne tretira...?
Unaprijed hvala na odgovoru i lijep pozdrav!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ako curi krvavi sekret tada stavite sterilnu gazu (kompresu). Javite se na pregled pedijatru.