Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

U pubertet

Prespana

Pre Sam pisala,Moj sin ima grudavicu na desnoj dojci,ginekomastit -na endokrinolog su radili pretrage krvna slika u redu (hemoglobin 13.7,hct37,rbc4,90,wbc8,mcv77,3,mch28,mchc36,1,plt334,diferencijalna sve u normal.fe13.8,ast20,alt21,ggt14,ldh199 I to u redu.Ali Bild8,2(0-5) bilit,25,4(3-22) IND BIL17,2 ovi parametric su poviseni ,za mesec dva nakon dietetski rezim kontrola.Jel ima mjesta za brigu ,mali nista ga ne bol,normalna tezina .Sta moze biti uzrok?Na sta da pazimo?

Prespana

Dali mozda na povisen bilirubin deluje to sto je nedavno poceo da ide na kosarku?Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Prema nalazima i Vašem pisanju najvjerojatnije se radi o Gilbertovom sindromu - nedužnoj i dosta čestoj pojavi blago povišenih vrijednosti bilirubina bez ikakvog odraza na zdravlje. Umor, stres, određeni lijekovi i alkohol prolazno povećaju vrijednosti bilirubina.

Ako ste zabrinuti konzultirajte gastroenterologa.

Prespana

Hvala puno!Dali treba da odustane od sport ,trenutno ide na kosarku?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nema razloga za bilo kakva ograničenja uobičajenih aktivnosti.