Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Leukocitoza

Manuela007

Poštovani, moja djevojčica od 5 godina u zadnjih 6 mjeseci cesto je bolesna, a dva puta je imala tešku bakterijsku infekciju nespecificiranu, s leukocitima preko 50 000 i crp-om oko 200. Svaki put nakon intravenoznog antibiotika vrijednosti se odmah vrate u normalu. Jednu takvu tešku infekciju imala je u 10 mj prosle godine a drugu sad prije tjedan dana. Vadila je i imunoglobine i nesto malo je povisen IGM. Sad nas ue doktorica poslala hematologu znog tih leukocita, jel bi moglo biti nešto opasno?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ovakve 2 epozode svakako traže dodatno mišljenje hematologa i imunologa. Do daljnjega je nemojte davati u kolektiv.

Manuela007

Hvala na odg. Može lo se raditi o leukemiji? Nema nikakvih somptoma za istu.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Uobičajeno se leukemija ne povlači nakon antibiotske terapije i ubrzo postaje razvidno o čemu je riječ.