Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

lišaj?

ozut

Poštovani doktore,
mojem se trogodišnjem sinu prije desetak dana ispod jednog oka, više prema vanjskom kutu, pojavio ekcem veličine novčića od 10 lipa, koji je hrapav, malo kao ispupčen, nekad više nekad manje crven, i koji ga povremeno svrbi. Da li treba i čime mazati?

Darko Richter, dr. med.

Treba ga mazati ako tako mama hoće, a ako neće, ne treba.
Ako je kažem da treba, ljudi ne mažu, ako kažem da ne treba, onda ipak mažu.
Ako ste nakanili mazati, i ako je to doista ekcem, onda mu mažite kombiniranu kortikosteroidnu-antibiotisku mast za oči, ali ne u oči, već na tu kožu pokraj oka (npr. Dexamethason-Neomycin, Maxitriol, itd.). Par dana.