Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

mjerenje tepmerature

pavlov

Postovani dr molila bih vas da odgovoriti na pitanje o mjerenju temperatura
Kad mjerim temperatura pod miskom digitalnim toplojerom pocitala sam u nekim novinama da moram ponoviti mjerenje 2 puta kao prvi pokaze manje
da li je to tacno , jer djeci kad mjerim jedva uspijem i jednom izmjeriti a ne dva puta uzastopno
Usni toplpmjer takodje nedaju kaze da im previse pisti,a i uvjek mi pokaze drukcije
Izvinite znaci pitanje je da li je pod miskom digotalnim toplomjerom potrebno duplo mjerenje
Hvala , i sretna vam nova godina

Darko Richter, dr. med.

Potrebno je točno mjerenje. Ak one zante mjeriti, možete mjeriti 1000 puta, a ako znate, možete i jedanput. A i piše u uputama. Zašto te mene pitate?