Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

MMR vakcina i prehlada

marijafi

Poštovani doktore,
Jučer je dijete dobilo Priorix vakcinu (17 mj). Za sada nije bilo nikakve reakcije ,ali kako sam pročitala niti ne pojavljuju se odmah već u razmaku od 1 do 3 tjedna.

Muči me što je dijete u trenutku cijepljenja prehlađeno. Nema temperaturu, ali nos mu je zaštopan i grlo mu je crveno. To traje već par dana.

Uglavnom, nakon pregleda pedijatar ga je cijepio ,a mene sad strah nuspojava.

Da li se češće ukolikp dijete nije bilo potpuno zdravo u trenutku primanja vakcine?
Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ukoliko je dijete dobrog općeg stanja i nema povišenu temperaturu nema razloga da se ne cijepi i ne povećava se šansa za neke nuzpojave.