Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Stidne usne

OFF

Poštovani,

moja kćer ima 9mjeseci..danas sam primjetila da su joj vanjske stidne usne malo otečene(nabubrene)..Zadnja 2dana bili smo na kupanju(u moru) to je ujedno bio i njen prvi doticaj s morem..jeli moguće da je razlog? Inače, ne primjećujem zasad,nikakav iscjedak ili crvenilo..U utorak imamo zakazan termin kod naše pedijatrica zbog sistematskog pregleda sa 9mjeseci pa ćemo se svakako savjetovati i s njom..voljela bih čuti i Vaše mišljenje..

Hvala.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ako nema crvenila niti iscjetka ne nalazim razloga za zabrinutost. Svakako treba obaviti pregled. U međuvremenu je možete prati čajem od žalfije.

sladja1982

Postovani,

unazad 10 dana sam primjetila otecenost jedne stidne usne kod kcerkice koja ima 4 godine. Cesto je mokrila, imala je malo eserihije na urinokulturi. Doktorki nisam to napomenula a ona i nije rekla da radimo bris jer je sumnjala na bakteriju u urinu, al sam je ja pocela mazati sa propolis masti i smirilo se mokrenje al i dalje postoji otecenost. O cemu se tu radi...

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ako nema crvenila niti bolnosti na dodir može se raditi o preponskoj kili. Povećanje žlijezde koja se nalazi u tom području je u toj dobi vrlo rijetko. Svakako nastavite s pretragama - kod pedijatra a ako ne dobijete zadovoljavajući odgovor onda kod ginekologa koji radi s malom djecom.