Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Mrlja na oku

Elelele

Postovani,
majka sam bebe stare 6 mjeseci koja se normalno razvija. U zadnje vrijeme primjecujem da iznad zjenice i sarenice desnog oka postoji nekakva sjena ili bolje receno prozirna mrlja, koja, koliko ja mogu primjetiti, ne utjece na vid djeteta. Zanima me je li to neka normalna pojava u razvoju oka kod djece ili je potrebno dijete odvesti kod oftalmologa na pregled. Unaprijed se zahvaljujem na Vasem odgovoru.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Opisana promjena nije uobičajena i svakako treba obaviti okulistički pregled.

RB

Odmah bih se nadovezao na ovu temu sa sličnim pitanjem. Ja sam primjetio kod svoje kćeri (5 mj. stara, nedonošče) malenu točkicu (otprilike sivkasto bijele boje) na zjenici. Je li to možda mrena, trebam li se zabrinuti? Inače mi se ne čini da ima poteškoća sa vidom.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

I Vama preporučam odvesti dijete na okulistički pregled.

uplasena mama

Dobra vecer! Primjetila sam kod sina od 5 godina na bjeloocnici 3 sive mrlje od par mm, normalno kad se gleda ne vidi se, ali kad okrene oko da gleda u stranu onda se vidi. Pregledavajuci slike na dvije slike sam primjetila da je on imao to jos prije dvije godine, ja sam tek sada i to slucajno primjetila. Molim Vas jel mi mozete reci sta bi to moglo biti? Imam li razloga za zabrinutost? Svakako cu dijete odvesti do njegovog pedijatra. Hvala Vam!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Najčešće je riječ o madežu u području bjeloočnice. Bilo bi dobro obaviti okulistički pregled kako bi se pregledala unutrašnjost oka. Riječ je relativno čestoj i bezopasnoj pojavi.