Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

mrljice

klara

Postovani,
moj 4-godisnji sin ima na nekoliko mjesta na kozi svjetlosmedje mrljice (na licu, ledjima, nekoliko na nogama) promjera oko 1 cm. Prilikom jednog pregleda pedijatar me je pitao za te flekice, no ja tada nisam pitala sto one zapravo znace i jesu li pokazatelj nekog eventualnog poremecaja. Molim Vas da mi vi objasnite uzrok njihovog nastanka. Sin mi je inace anemican i zadnje dvije godine uz prekide uzima preparate zeljeza.
Zahvaljujem na odgovoru.

prof. dr. sc. Ana Votava-Raić

Cijenjena gospođo Klara, slažem se s Vašim pedijatrom. Promjene na koži Vašeg djeteta trebalo bi pregledati - one ne moraju imati značenje, ali i obrnuto: mogu biti poticaj za kliničko-laboratorijsku obradu. Stoga Vam, nažalost, ne mogu dati pouzdan odgovor. Za početak obratite se pedijatrijskom neurologu, npr. na Rebru (01 23 88 888). Mnogo pozdrava.