Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

pitanje

mia

Molim Vas recite mi sto bi mogao biti razlog ucestalog krvarenja iz nosa u djeteta? Bili smo kod pedijatra ,uradjeni su nalazi i sve je u redu.Lijecnik misli da dijete mozda povrijedi nosic prstom ,ali nisam sigurna da je to bas razlog jer maleni nema naviku da gura prste u nos.Primjetila sam da mu nos krvari jako i cesto nocu i za vrijeme toplih dana?

prof. dr. sc. Ana Votava-Raić

Cijenjena gospođo, ako ste bili kod pedijatra i ako su učinjeni temeljni nalazi (kao npr. krvni tlak, krvna slika, koagulogram itd.), tada trebate potražiti još i specijalistu za ORL, koji će pregledati unutrašnjost nosa. Splet krvnih žila i kapilara na jednom mjestu u nosnoj sluzici (locus Kiesellbachi) koji je "sklon" krvarenju nije rijetka pojava, a jednostavno se rješava. Srdačan pozdrav.