Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

objašnjenje

alan

Kod mog djeteta od 8 godina postavljena je dijagnoza polyartralgia in obs., virosis in obs.
Molio bih za objašnjenje pojma polyartralgia.

Dr.Darko Richter

To nije ništa drugo nego konstatacija da ima bolove u više zglobova. Vjerojatno ste dijete odveli liječniku zbog toga šte se žalilo na bolove u zglobovima, a doktor nije uspio utvrditi ništa dodatno, te preveo opis djetetovih smetnji na latinski. Netko drugi, možda meni po načinu razmišljanaj bliskiji, napisao bi: sine morbo (= "bez bolesti", tj. "zdrav"blunk.