Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

dojenje

Sanja

Moja beba stara 7 nedelja odbija da sisa.Pri tome neplace puno pije kamilicu na flasicu,a spava svega sat ipo.Cesto izmedju dva podoja prodje i po 5 sati.Da li je to veliki period za bebu tog uzrasta. On lepo napreduje, na prvoj kontroli je na porodjajnu tezinu dobio jedan kilogram.

Dr. Darko Richter

Ako je prva kontrola uslijedila s mjesec dana starosti, a porast težine bio je 1 kg, tada je to odlično. Ne znam zašto joj sada dajete kamilicu na flašicu. Majčino mlijeko je sasvim dovoljno, a ako je vani vruće, djetetu se može dodavati malo prokuhane ili obične flaširane vode. Čim radite kamilicu, vjerojatno je šećerite, a dojenčetu se to može sviđati više od mlijeka, pa onda imate problem.