Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

oleovit

kreso

Postovani,
do nas je stigao glas da Plivit D3 kapi mogu imati za nuspojavu grceve i kao alternativu predlozene su nam austrijske kapi Oleovit koje su na drugi način problematicne, jer su valjda napravljene na osnovu arasidovog ulja, koji je kao alergen (Oleovit bi trebao biti blazi po pitanju grceva).
Molimo Vas savjet,
Unaprijed hvala

Dr. Darko Richter

Dijete treba dobiti vitamin D - to je jedini savjet, a za to može poslužiti Plivit D, Oleovit, riblje ulje, itd. Inače, ulje od arašida ilil kikirikija, nije ništa više niti manje alergeno od, npr., suncokretovog, a inače, ulje kao ulje (čista kemijska supstanca) uopće nije alergeno.