Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

tjelesna tezina

aan

Vec sam duze brinem ima li moje dijete dovoljnu tezinu za svoj uzrast. Naime star je 2,5 godine i visok 92 cm,a tezina mu je 11,5 kg.
Ima dijagnosticiranu anemiju,pa znam da je to uzrok njegovom slabom apetitu,ali me zanima da li je to uvelike utjecalo na njegov razvoj do sada?
hvala unaprijed na odgovoru

Dr. Darko Richter

Za dob 30 mj. on je taman visok koliko treba, ali je definitivno prelagan. Očito raste, no ne dobiva na težini u istoj mjeri. Anemija je prije posljedica opoćenito slabog prirasta na težini, no uzrok, iako teška primarna anemija može biti uzrok nenapredovanju. Otiđite svojem pedijatru, a ako zatreba, neka vas uputi dalje, na supspecijalističke preglede koje bude smatrao indiciranima.