Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Oporavak i posljedice nakon pneumatoraksa

tata1974

Poštovani, nakon nešto uranjenog i težeg poroda naša beba je završila na odjelu neonatologije s diagnozom pneumatoraksa na lijevoj strani. Nakon 12 dana boravka u bolnici "ozljeda" je sanirana i beba je dobro (osim krvarenja 2 stupnja što ga svrstava u neurorizičnu skupinu i slijede daljnje pretrage po iskustvu koje smo imali sa starijim sinom) . Iako nam svi govore da ovo (mislim na pneumatoraks) ne bi trebalo ostaviti neke posljedice ipak bih volio dobiti i vaše mišljenje tj. zanima me postoji li ipak mogućnost pojave nekih posljedica?
Hvala Vam unaprijed na ogdovoru.

Darko Richter, dr. med.

Ako iza pneumotoraksa nema neke posebne endogene patologije koja predisponira pneumotoraksu, već se radi o traumatskom penumotoraksu, posljedica u principu nema.