Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Opstipacija

simba123

Poštovani,

isključivo dojeno dijete od 2 mjeseca zivota ima izrazito rijetko stolicu ( 10+ dana). S obzirom da mi je rečeno da se tolerira 14, obično sam na 14ti dan davala čepić. Napominjem, da se dijete nije mučilo, nije imalo grćeve no nije mi normalno da maltene ima stolicu isključivo uz pomoć čepića. Uvođenjem dohrane, dijete kaka 7,8 dan. PAzim na unos namirnica koje "otvaraju", no sad je to već postao djetetu problem. Krv u stolici, bolovi, nemogucnost da fsces izbaci van. Uveli smo probiotik tek nedavno, ali ne primjećujem nikakvu reakciju. Koliko se tolerira da dijete koje ima dva obroka dnevno ( u međuvremenu dojeno), nema stolicu. Kako postupiti?Imamo sedam mjeseci, i dohranjujemo se nekih mjesec i pol.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Obzirom na bolove i krv u stolici trebalo bi konzultirati gastroenterologa

simba123

Postovani,
Krivo sam se izrazila. Krv u stolici je predostavljam, bila uslijed silnog naprezanja. Gaatroenterogu idemo za dva i pol tjedna. Molim vas, nakon koliko dana bez stolice dati cepic dojenom djetetu sa dva obroka dohrane.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ako nema stolicu 3 dana dajte čepić. Špkušajte smekšati stolicu Portalak (DUphalac) sirupom, započnite s 5 ml ujutro i po potrebi povisite do 10 ml.