Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Ožiljak

jocker0402

Pozdrav, 24.9 je dosla na svijet moja princeza Sara. Pri porodu tj. carskom rezu doktori kažu da se sama sa prstima rasjekla po licu. Ožiljak je dubok i širok. Svi kažu da se koža obnavlja i da ce se to spojiti i zarasti. Supruga i ja mažemo sa vitaminom E iz kapsula po tom ožiljku. Nekako me brine da moja princeza ce ostati takva zauvijek a ja joj nisam pomogao. Šteta sto se nemože staviti slika da vidite.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Do sada nisam imao sličnih iskustava, no razumijem Vaš zabrinutost. Meni pada na pamet mazanje ožiljka silikonskim gelom (npr Dermatix ili Remescar) koji je definitivno najučinkovitiji za sprečavanje nastanka ožiljka. Postoje i silikonske trake koje se zalijepe preko ožiljka (koriste se nakon operacije rascjepa usnice). Konzultirajte kirurga.