Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Povećan apetit!

YaseminB

Poštovani,

Molila bih Vas savjet! Naime, dijete mi ima 18 mjeseci. Radi se o tome da ima stalnu potrebu za jelom. Rođena je sa 3620 gr i 52 cm visine. Ako joj hrana nije na ocima onda je trazi, al i kad vidi da bilo tko jede trazi i ona, bez obzira ako je prije nekoliko minuta zavrsila s obrokom. U jaslicama pojede dupli obrok, a ponekad i trodupli..., kaže teta jednostavno traži još. Dojena je do godine dana, i od tada pije adaptirano mlijeko ( prije dnevnog spavanja, prije spavanja navecer i bar jos 2-3 puta tijekom noci). Sa dohranom smo poceli kad je napunila 6 mjeseci. Jede raznovrsnu hranu, bez slatkiša i sl.. Dal je takva potreba za hranom u njenoj dobi prihvatljiva?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Treba biti oprezan, naročito ako je prirast na težini veći. Konzultirajte se s pedijatrom.