Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Povišena amilaza

Skoda

Već godinu i pol imam povišenu amilazu od 20.09.2016.godine do 23.04.2018.godine sa sljedećim vrijednostima: 132, 150, 144, 111, 143. Alkalna fosfataza i svi drugi nalazi su u referentnim vrijednostima. Nalaz ultrazvuka abdomena februar 2017 godine: Eho znaci mikrolita u žučnoj kesi promjera oko 2 mm, ostali nalaz u fiziološkim granicama za dob. Septembar 2017 godine nalaz CT uredan. UZ April 2018 godine: Eho znaci mikrolita oko 2 mm . Ostali nalaz u fiziološkim granicama za dob. Molim vas vaše mišljenje. Srdačan pozdrav.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Očigledno nemate bolova, nalazi se ne pogoršavaju pa stoga uz primjerenu dijetu samo treba raditi periodične kontrole.