Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Poviseni trombociti

IvanaM89

Postovani doktore, situacija je sljedeca. Curica,4 godine,cca 17kg. Prije nesto vise od 2 mjeseca imala je virozu. Proljev,povracanje,temperatura,apetit nula. Nije jela sigurno 7 dana. bili doktorici,dala nam vadit krv. krv pokazala povisene trombocite(cca 625). Doktorica dala ponovit krvnu sliku,trombociti opet poviseni ali nesto manji u odbosu na prvi put(cca 618). poslala nas u bolnicu da kod njih vadimo, tamo trombociti 720. rekli nije nista strasno ali opet moramo ic vadit krv jer ce radit neku prosirenu pretragu. da li tako poviseni trombociti mogu biti poviseni radi viroza i prehlada ili je nuzno neka bolest u pitanju? ako je potrebno poslikat cu vam nalaze.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Najčešće su povišeni trombociti posljedica infekcije, no obavite dodatne pretrage.

IvanaM89

Trebali smo danas vaditi krv, ali nazalost bolesna je curica. Kaslje. Sad cekamo ozdravljenje da odemo to obaviti. Hvala najljepsa na odgovoru.
Mozete mi jos reci da li to povisenje trombocita ikako moze biti povezano sa smanjenim apetitom?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ne, povišeni trombociti nemaju veze sa smanjenjem apetita.