Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Prehlada

Zlatica N.

Poštovani,
moj dječak od dva i pol mjeseca već nekoliko dana ima pun nosić i temperaturu koja ne prelazi 37,5. Čistimo mu nosić fiziološkom otopinom i isisavamo sekret van. Sekret je prozirno bjelkast. Nema problema sa spavanjem, ponekada se zakašlje ili kihne kako bi istjerao sekret van. Vedar je i veseo, redovito i rado jede, ali me brine trajanje simptoma (4 dana). Ne znam trebam li ga voditi pedijatru jer se bojim da ne pokupi u prepunoj čekaonici još nešto. Trebam li mu davati sirup ili čepiće za skidanje temperature?

Darko Richter, dr. med.

Ja sam učio liječiti bolesne, a ne zdrave. Tako da vam ovim povodom ne mogu biti od velike koristi.
Ipak, nema ništa lošijega od primjene medicine na zdravim ljudima. To su radili razni totalitrani režimi.
Ako to niste u stanju shvatiti, nemojte se niti naljutiti. Dao sam vam najjasniji mogući odgovor.