Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

prehrana i stolica

nepoznata plava

Postovani, imam bebu 6 mj staru, nije dojena, bila je na Nan-u i sa 4 mj pocela sam davat vocne kasice koje super prihvatila, zadnjih mjesec dana jede kravlje mlijeko. Dnevno ima 3 mlijecna obroka, jedan vocna kasica i navecer rizine pahuljice. No vec par dana problem je kakanje, tj tvrda stolica, kaka il jednu vecu kvrgu il sitno ko bomboncici i zacrveni se kad tiska. Pije caj kamilicu i komorac. Kako olaksati to kakanje?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ne preoručuje se kravlje mlijeko barem do navršetka godine dana. Ima puno razloga no i problem sa tvrdom stolicom je najvjerojatnije uzrokovan mlijekom. Čajevi od kamilice i komorača neće pomoći a nisu niti preporučljivi. U porće dodajte maslinovog ulja, dajte voće koje razmekšava stolicu (šljive, marelice, kruške), možete davati Novalac IT formulu koja će reglirati stolicu. Pomažu i probiotici.

nepoznata plava

Da,da, znam za km... Ne znam u cemu je fora da se kao ne smije a svi smo odrasli na nj. Dajem caj od kamilice i evo sve super, nema vise problema tako da ne mjenjam nikakvu hranu. Hvala

Katarina 26

Poštovanje! Imam bebu staru 4 mjeseca, rodjen carskim rezom mijesec dana prije termina. Evo o cem se radi, prehrana do sad isključivo majčino mlijeko, ima 6470gr, i 61 cm, kaže naša liječnica dobro napreduje, hvala Bogu zdrav. U zadnje vrijeme sam primjetila dosta rijetku do skoro vodenu stolicu punu sluzi, bez neugodnog mirisa ali tamno zeleno-smeđe boje,ali nema nikakve simptome bolesti temp., niti nis slično, pa me zanima o cem se radi i dali je to normalno, ili ne?! Uz to jako slini i gura u usta sve sta mu dođe u ruku.. Unaprijed zahvaljujem..

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Moguće je izgled stolice promijenjen zbog nicanja zuba ili je dijete dobilo kakvu virusnu infekciju. Nebitno dokle god je dobrog općeg stanja i dobro napreduje.

Katarina 26

Hvala na odgovoru! LP