Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

problem s očima

safy

Poštovani doktore,

Moje dijete ima 7 mjeseci i od rođenja se borimo sa suznim i krmeljavim očima. Pedijatar nam je objasnio da će tako biti dokle god se dovoljno ne prošire suzni kanali da se suze mogu slijevati.Dao nam je i Garasone kapi da joj stavljamo kad se stanje pogorša. Nakon terapije kapima stanje se popravi, međutim nakon dva, tri tjedna se ponavlja. Mene zanima da li mogu ponoviti terapiju s kapima nakon mjesec dana, tj. koliko se dugo kapi mogu koristiti nakon otvaranja? I kakvu biste vi terapiju preporučili?

Darko Richter, dr. med.

Ja bih preporučio kontrolu oftalmologa. Katkada oni tankom žicom proroštaju suzne kanale i stvar se ispravi.