Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

problem sa slajmom kod male bebe

Amella

Postovani,
moj mali koji ce inace sad 22.12. biti mjesec dana star, unazad 2 dana kao da ima zacepljen nosic.Uredno doji,a osjetim i da malo hropinja i da ima slajma.To je izrazeno uvece i izutra a tokom dana kao ovih simptoma nema. Kako rijesiti problem bez antibiotika?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ispiranjem nosa fiziološkom otopinom, izbjegavanjem pregrijavanja prostora u kojem boravi (maksimalno do 20 C), vlaženjem zraka i redovitim izlascima van. Tek ako sekret u nosu bude pričinjavao značajne poteškoće kod disanja i hranjenja treba se javiti liječniku. Nerijetko je sekret u nosu zapravo mlijeko koje se vraća iz želuca - stoga bi dijete trebalo ležati sa povišenim gornjim dijelom tijela - povisite madrac u krevetiću