Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

PROBLEMI SA SLUHOM

MAJA

Imam curicu od 3 god. i 5 mjeseci, i vec neko vrijeme mi se cini da me ne cuje ili bar da cuje slabije.Sad sam se igrala s njom da ona bude u drugoj sobi i da mi ponovi ono sto ja kazem i na sve sto sam rekla nije uopce reagirala.Zatim sam govorila pred njom,ali sam sakrila usta s rukom,na sto je reagirala jer je primjetila da joj se obracam,ali je vikala "Ha?Ha?" .Poslije sam se stala pokraj nje,okrenula joj ledja i govorila joj neke stvari tipa-idemo u lunapark,gle dosla je Andrea(njena prijateljica)-stvari na koje sto posto reagira,ali sad nije ni najmanje.Lagano me pocinje hvatati panika,vodit cu je doktorici,ali bi vas molila da mi kazete kakve pretrage mogu ocekivati i sto bi se trebalo napraviti.Ona inace sve normalno izgovara,sva slova lijepo kaze i slaze recenice,ali je jako glasna,sve sto govori-govori jako glasno,tj.vice. Hvala na vasem strpljenju i odgovoru!

Dr. Darko Richter

Morate obratiti pozornost na obično spontano slušanje, bez inscenacije pretraga, koje vi niti znate, niti umijete, pa padate u paniku. No, jedino što vam mogu savjetovati jest da se obratite pedijatru svojeg djeteta, koji će, po potrebi, dijete uputiti na ORL.