Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

promjena mlijeka

Anita

Postovani!
Mojoj kceri staroj skoro 3 mjeseca smo davali bebi-mil mlijeko s kojim je ona dobro napredovala, imala stolicu svaki drugi dan, ali je imala i intenzivne grceve pa smo joj prosli tjedan na savjet pedijatrice promijenili mlijeko i davali joj comformil. Njoj su se tada smanjili grcevi ali nije imala stolicu 5 dana pa smo je opet vratili na bebi mil. Zato me zanima je li dobro djetetu tako mijenjati mlijeko i je li to sto ona nije imala stolicu posljedica samo prijelaza sa bebimila na comformil tj. bi li joj se stolica regulirala kad bismo je i dalje ostavili na bebimilu buduci da s tim mlijekom ima manje grceve. Veliko hvala!

Dr. Darko Richter

S 3 mjeseca većina grčeva prolazi sama od sebe. Nije dobro stalno mijenjati vrstu mlijeka, jer, da je dojena, ne biste joj davali malo svojeg, malo tuđeg mlijeka.