Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

promuklost

sanja

Opet Vam se javljam s pitanjem i unaprijed se ispricavam na trosenju Vaseg vremena. Mome sinu (godina dana) curi nos nekih tjedan dana,a od sinoc se javila i promuklost. Nema temperaturu,ne dise otezano,ne kaslje,malo je nervozan i slabije jede,ali inace je,kao i uvijek, dosta ziv i aktivan. S obzirom na stenozu valvule,cijepljen je protiv gripe. Da li ga po Vasem misljenju trebam voditi pedijatru. Jasno mi je da nitko ne ordinira preko telefona,ali kako je nedjelja zvala sam dezurnu pedijatricu koja kaze da se najvjerojatnije radi o laringitisu. Jos jednom,ispricavam se na smetnji.

Dr. Darko Richter

Opet i uvijek ponavljam: kad god netko pita na neviđeno (internet, telefon), treba li ići na viđeno (tj. treba li dijete pokazati pedijatru), odgovor jest jasan i glasan: DA. Tu vam nikako ne mogu drugačije pomoći, jer ja sam pedijatar, pa ako me pitate trebam li vidjeti dijete, to vam mogu reći tek kada ga vidim.