Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Psiholog za bebu od 3,5 mjeseca?

krijeka

Poštovani,

Već se mjesec i pol dana (od drugog mjeseca djeteta) mučimo s njegovim odbijanjem dojke. Došli smo do toga da on jede samo u snu, u budnom stanju nema šanse, zbog čega ga gotovo stalno uspavljujemo. Nalazi krvi i urina su u redu, pedijatrica kaže da nema organskog razloga i te nam je dala uputnicu za psihologa (na ime bebe). Rekla je da ćemo tamo zajedno ići ja i bebač, a s obzirom da za tako nešto nisam nikad čula, molim vas da mi ukratko objasnite o čemu se radi i da li je moguće da pedijatrica sumnja na nešto (te što bi to moglo biti) kada nas je tamo uputila?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Pedijatrica sumnja da je riječ o poremećaju u emocionalnom odnosu između Vas i dojenčeta, najčešće je uzrokovan strahom i nesigurnošću majke. Vjerujem da će razgovor s psihologoma koji se bavi poremećajem prehrane pomoći kako bi uspostavili smiren i skladan odnos s djetetom prigodom hranjenja. Ipak, ako dijete ne napreduje dobro na težini preporučam konzultiati i gastroenterologa.