Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

S cime tretirati bebino oko

Josipa222

Postovani, imam bebu od skoro 6 mjeseci, prije 2, 3 dana mu je krenilo suzit oko i nakupljat krmelje, tjela sam mu stavljat kamilice na oko ali sam procitala da to nije dobro jer isusuje oci i sužava suzne kanale, s cime da mu tretiram to oko? Svog mlijeka nemam tako da to nije opcija.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nakupljeni sekret operite blazinicom natopljenom sterilnom fiziološkom otopinom. Zamolite patronažnu sestru ili pedijatra da Vam pokaže masažu suznih kanala koju treba redovito provoditi 2-3x na dan. Probem spontano nestaje, katkada kroz mjesec-dva, katkada potraje i godinu dana. U pravilu nema komplikacija niti potrebe za antibiotskim kapima za oči.