Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

sluh

dida

imam kcerku staru 21 mjesec. posumnjali smo da slabije cuje i uradene su dvije pretrage (refleks sluha i reakcija unutarnjeg uha) rezultat je pokazao da postoji ostecenje sluha. zanima me da li moguce da je rezultat netacan obzirom da je djevojcica bila jako nemirna pri pretragama. takoder me zanima da li je moguce da se kod nje sluh slabije razvija, odnosno da li je moguce da se razvije naknadno i bude normalan

Dr. Darko Richter

Morate mi dati točan naziv pretraga, kao i točno ispisane nalaze. Ja bih najprije provjerio da li se dijete odaziva na poziv unutar sobe, i to na poziv upućen s obje strane glave, dok dijete ne gleda, a zatim kod otorinolaringologa učinio otoskopiju, timpanogram i otoaksutičku emisiju. Ako se odaziva i ako govori, nije gluho, niti jače nagluho. No, ne mogu razabrati što je učinjeno,niti ste mi opisali zašto sumnjate da dijete ne čuje.