Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

sluz u urinu

pavlov

Postovani dr,ja sam danas kod svoje djevojcice od 6 godina primjetila u urinu sluzi
Imala je urinarnu infekciju prije 20 dana, od tada kontrolisemo urin , zadnja kontrola urina u petak i bila je ok
Ona se ni na sta ne zali , po savjetu ljekaka pojacan unos tecnosti , tako da mokri oko 6-7 puta dnevno
Urin nije taman ne smrdi samo ima te nekakve sluzi koja se razvlaci kad pliva tako da je vidljiva
Da li treba ponoviti urin
hvala puno

Darko Richter, dr. med.

Što sam nikada nisam vidio, niti čuo, ne mogu vam biti savjetnikom.
Iskreno, nije mi jasno što ste to vijedli u urinu. To, da vi to zovete sluzi, niti najmanje ne mora značiti da je unutra sluz. Prema tome, morate opet gnjaviti svojeg doktora u EU, koji će sa zadovoljstvom analizirati ovaj problem.
Inače, sluz u urinu ne predstavlja patoloki nalaz, no, ostaje pitanje što ste vi to vidjeli, i bi li laborant pod mikroskopom to isto nazvao sluzi.