Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

staphilococus u oku

Emir2608

Moj unuk koji ima 15 dana iz bolnice je donio ovu bakteriju Staphilococus dermatitis.Koristili smo Tobrex kapi no ne pomazu.Na kontroli su nam rekli da kupimo fiziološku otopinu.Molim vas za savjet
Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Najčešće je uzrok nakupljanja gnojnog sekreta u oku slabija prohodnost (ili potpuna neprohodnost) suznih kanala. U pravilu nema crvenila spojnice. Nije indicirano kapati antibiotik, samo ispirajte nakupljeni sekret fiziološkom otopinom. Zamolite pedijatra da Vam pokaže masažu (drenažu) suznih kanala. Problem spontano nestaje u roku od par mjeseci, iznimno rijetko traje dulje od godine dana i tek tada postoji razlog da se konzultira okulist.