Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Mastocitoza

zabrinuta777

Dijete 2 godine i 2 mj. Vec 3 mjeseca vuče neki osip po tijelu..bez tacne dijagnoze..obisli smo sve ljekare..ali opet bez uspjesne terapije..radio nalaze 1.7.
Da bi sad kada se pogorsalo ..odvela dijete i rekla. Ne izlazim iz bolnice dok ne otkrijete sta je dijetu.. jer sam ja sto se mene tice uradila sve (misleci da mogu poboljsat stanje) pranje svega na 90°. Peglanje.. dezinfikovanje.. promjena praska i omeksivaca.. pratila hranu..al nista.. da bi dobio dijagnozu mastocitoza..i narucen je za biopsiju koze u ponedjeljak.. eh sad par doktora su dosli i na temu leukemije..i svega.
Mene zanima posto me ubjedjuju da nalazi nisu stari (iako je treci mjesec vec). Da li da trazim opet nalaze krvi ili ne
A neke od ref.vrijednosti: zadnjeg nalaza(tog od 1.7)
Trombociti:259
Leukociti:6.8
Eritrociti;4.96
Hematokrit:13.4
Hemoglobin: -82.3
Monociti:8.1
Limfociti:43.8
Mpv 6.9
Mcv 40.8
Mchc 32.8
Eos 4.8
Neu -43
Rdw 14.1
Bas 0.3
Ige 28.1

Molim vas za vase misljenje.. ?
Da li je nesto opasno u pitanju?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nalazi su uredni. Postoje virusni osipi koji u pravilu dugo traju, no prolaze bez posljedica. Naravno ovim putem ne mogu reći o čemu je riječ, svakako bi bilo dobro zatražiti mišljenje pedijatrijskog dermatologa. Mislim da nema razloga za paniku, unatoč duljini smetnji koje opisujete.