Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

streptokok??

ejurkic

Poštovani,

dijete je imalo temperaturu jedan dan i to ne previsoku,promuklo je i kašlje ali dosta suho. Otišli smo doktorici koja je "ustanovila" streptokok samo pregledom grla i prepisala nam terapiju penicilinom sedam dana.
Moje je pitanje dali je moguće ustanoviti streptokok samo pregledom!?
Moram napomenuti da smo prije par mjeseci bili na zaraznoj sa sumnjom na streptokok ali se ustanovilo da je malo pojačana adenoviroza.
Dijete mi je imalo refluks i popio je antibiotika i antibiotika....na vlastitu odgovornost mu nedajem lijek.
Bila bih Vam zahvalna na savijetu.

Emanuela Jurkić

Darko Richter, dr. med.

Moj je savjet da slušate doktora. Zašto mu inače idete?
Ja vam nikako ne mogu dati drugačiji savjet od onoga koji ste dobili od stručnajka koji je vidio vaše dijete. Ja ga nisam vidio, samo čitam vaš post, u kojem mi servirate ono što vi hoćete, a sve vodite k tome da dijete ne dobije antibiotik.
Napravite kako želite.

amarie123

Ispricavam se, tek sad vidim da je tema pedijatrija

amarie123

Poštovani,

Prosle godine u studenom sam dobila streptokok, uz jaku grlobolju i uhobolju. Doktorica mi je pripisala Penicilin koji sam pila 2 tjedna. Nakon toga sam napravila bris grla i na nalazu pise da se radilo o streptococcus pyogenes-u. Povisen reuma faktor. Doktorica mi je opet pripisala isti antibiotik i po zavrsetku kutije ponovno sam napravila bris grla. To je bilo sada u sijecnju, na nalazu pise da se sada radi o beta hemolitickom streptokoku skupine B. Nemam nikakve simptome.... Mozete li mi reci koji bi moga biti razlog/uzrok i ima li razloga za brigu

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Obzirom da nemate smmetnje nema niti posebnog razloga za brrigu.