Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

tamno zelena stolica

dohi123

Poštovanje!
Moja beba ima 5 ipol mjeseci, i na Hipp je hrani... zadnja 2 mjeseca skoro uvijek ima tamno zelenu stolicu... uveli smo dohranu, sokice i kasice, i osim te stolice njeno opce stanje je ok. dali trebam otici do naseg liječnika da je pregleda ili je to normalno?

onda, ona ne spava skoro nikako po danu... dva puta po 10 minuta "ubije oko", a na večer spava sa buđenjem, i hranjenjem oko 9- 10 sati... e sad, znam da je sve to individualno, ali tih 9 h dnevno mi se baš čini premalo za bebu od 5 mjeseci...što vi mislite?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ako dijete dobro napreduje zelena stolica ne znači ništa. Najčešće je uzrokovana željezom kojim je obogaćeno mlijeko. Varijacije normale što se tiče spavanja su velike i ništa Vas ne treba zabrinjavati. Dopustite djetetu da odspava onoliko koliko joj je potrebno - priroda to najbolje regulira a Vaša je zadaća osigurati mir kada vidite da bi dijete spavalo.

dohi123

ok, puno hvala!
pozdrav! happy