Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

tekuca stolica

valek

Postovani,nas 5,5 godisnjak je u prije tri dana dolaskom iz vrtica imao temp 38,7. Jednom je povratio te je temp preko noci pala i vise nije bila povisena. Od sljedeceg dana ima tekuce stolice oko tri na dan. Dobrog je opceg stanja i zelje za uobicajenom hranom iako je naravno hrani kod situacija tekuce stolice. Da li je potrebno ici lijecniku i sto uzeti u apoteci? Srdacan pozdrav i zahvaljujemo na odgovoru.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Najvažnija je dijeta- ne treba davati slatka jela i pića, od voća može jabuku i bananu, juhice, ćušpajze (kuhano povrće i meso), maslinovo ulje, svježi kravlji sir, jogurt, kefir, kruh i putar - sve u manjim količinama više puta na dan. ako ima veći broj stolica može piti tekućinu sa oralnim rehidracijskim solima (ORS).