Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Patološka žutica

Nina2210

Pozdrav, dijete od 2 mjeseca ima još uvijek povišen bilirubin.Zamolila bih vas za savjet što mi je činiti.
Povijest bolesti: Rođena 37+2 3380g i 51 cm dan poslije dobila je žuticu najviši bilirubin bio je 320 jedan dan sam se izdajala i prokuhavali su mi mlijeko u rodilištu. Bila je 8 dana na fototerapiji i otpuštena je sa 210.Sa mjesec dana na kontroli je bila isto žuta i poslani smo vaditi krv i urin bilirubin je bio 86 i urin je ukazivao na urinoinfekt i bili smo u bolnici 8 dana eserihija coli
Po otpustu je imala sterilan urin i bilirubin 60.
Sad sa sva mjeseca smo vadili krv i bilirubin je još uvijek povišen 63
urin uredan
mcvr 95.8
Hiperkromija +
Sve drugo uredno.Blago žuta koža i bjeloočnice.Normalane svijesti malo pospanija i ima blage kolike.Stolica uredna.Normalno jede.Isključivo dojeno dijete.
Molim Vas za savjet!
Lijep pozdrav!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ne treba ništa obzirom na sve navedeno. Katkad ovako (blago) povišenje bilirubina bude prisutno 3-4 mjeseca. Dojite normalno, nema straha. Kontrole urina treba obavljati redovito.

Nina2210

Hvala puno! Pozdrav!