Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Temperatura za vrijeme terapije antibiotikom?!

ivonaa_os

Postovani!
Dijete od proslog cetvrtka je dva dana febrilno,pa dan nije,pa opet febrilno,da bi u utorak ujutro otisli svojoj doktorici i ustanovljena je upala uha i crveno grlo.
Propisan nam je Zinnat 2x8 ml 6 dana.
Temperatura je pala odmah iduci dan i dijete je zivnilo,dobilo apetit...
Jutros je dijete opet febrilno do 38,5,temperatura raste svakih cca 4 sata pa kombiniramo Neofen i Lupocet sirup.
Takodjer dijete je pospanije nego inace.
Posto je subota,bili smo danas u dezurstvu i doktorica ga je pregledala i rekla da ne vidi i ne cuje nista sto bi upucivalo na nesto i poslala nas kuci sa napomenom da nastavimo skidati temperaturu i da ga pratimo,pa ako bi se nastavila da se javimo lijecniku.
Mene zanima jel moguce da je sada dobio virozu uslijed pada imuniteta?
Bojim se da se to jos vise ne zakomplicira sve.
Unaprijed zahvaljujem!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Dijete može imati istovremenu infekciju sa više virusa, do sada su zabilježena kodd nas i po 3 virusa koja istovremeno uzrokuju bolest.....

ivonaa_os

Hvala vam na odgovoru!
Temperatura se nastavila,pa smo ipak bili jutros lijecniku.
Usi su sada uredu,ali ima gnojnu anginu.
Penicilina nazalost kod nas u gradu trenutno uopce nema ni u jednoj ljekarni,pa smo dobili Sumamed.
Sto nam preporucujete za imunitet?
I koliko dugo da izbjegavamo vrtic?

ivonaa_os

Dijete jos uvijek ima temperaturu.
Koliko mislite da bi jos trebali pricekati da vidimo hoce li Sumamed djelovati?
Popili smo prvu dozu jucer u 12 i danas druga doza.
Sada sam vec jako zabrinuta.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nadam se da je dijete ozdravilo, ovim putem se ne može postavljati dijagnoza niti savjetovati terapija. Možete započeti terapiju s jednim od preparata beta glukana (u obliku sirupa).